piątek, 30 czerwca 2017

Koty rosyjskie - co powinniście wiedzieć o ich pielęgnacji i usposobieniu.

Koty rosyjskie niebieskie w kilku prostych słowach, czyli.... Co powinniście o nich wiedzieć zanim pojawią się w Waszym domu?

Sądzi się iż rasa ta  pochodzi z Rosji, jednak nie stwierdzono tego jednoznacznie. Cechą charakterystyczną tych kotów jest ich szaroniebieskie umaszczenie oraz niebieskie lub zielone oczy. Istnieją jeszcze koty rosyjskie o umaszczeniu białym oraz czarnym jednak przez przez niektórych hodowców barwy czarna i biała uznawane są jako wada.

Koty rosyjskie mają ciekawe i bardzo specyficzne usposobienie, co powinniście wziąć pod uwagę zanim zdecydujesz się na hodowlę tej rasy? :

  1. koty te mają bardzo przyjazne i spokojne usposobienie- z reguły nie są agresywne i łatwo się przywiązują do konkretnych osób i miejsc
  2. uwielbiają przesiadywać godzinami w jednym miejscu
  3. nie lubią HAŁASU i MAŁYCH DZIECI, często uciekają na widok gości - są nieufne w stosunku do nowo poznanych ludzi zaszywają się w trudno dostępnych miejscach
  4. są ciche- z regóły nie są hałaśliwe i ich ton głosu jest przyjemny dla ucha
  5. łatwo akceptują inne zwierzęta domowe koty, psy itp.

I na koniec kluczowa  sprawa... Jak zadbać o kota rosyjskiego?

Pielęgnacja tej rasy nie  wymaga wiele zachodu... Wystarczy co jakiś czas przeczesać kota szczotką z miękkim włosiem !!! Jest to istotne, ponieważ zbyt częste czesanie kota w okresie linienia MOŻE USZKODZIĆ, a nawet POKALECZYĆ jego delikatną skórę..


Mam nadzieję,że te krótkie,a zarazem przydatne informacje okażą się Wam pomocne przy zakupie tego typu rasy.. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz